Yaşam amacınızı bulun!

Bizler güzel şeylere inandığımızda tüm olumsuz duygu ve davranışları yok edebilecek gerçek bir potansiyele sahibiz…

Sanırım çoğunuz “Efsane Beşli” filmini izlemişsinizdir. Ama hem izlememiş olanlara hem de izlemiş olanlara tavsiyem yazacaklarımı okuduktan sonra filmi bir kez izlemeniz. Çünkü bu müthiş filmi bambaşka bir bakış açısı ile değerlendireceksiniz artık.

Kısaca hatırlayalım filmi isterseniz. Çocukların hayallerini süsleyen Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Noel Baba. Ve tabi bir de kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı, inanmadığı Jack Frost…

Noel Baba bir gün dünyada tüm güzel şeylere inanan çocukların sayısının azaldığını fark eder ve hemen tüm arkadaşlarını Kuzey Kutbu’na çağırır. Durum ciddidir. Çocuklar güzel şeylere inanmayı bıraktıkça, kötülüğü temsil eden Öcü’nün gücü her yere yayılmaktadır.

Noel Baba, Ay Dede’den yardım ister ve Ay Dede ona ancak Jack Frost’un bu durumu düzeltebileceğini söyler. Kimse buna inanmak istemez. Çünkü Jack onlara göre hiç bir işe yaramayan ve kimsenin inanmadığı bir masal kahramanıdır.

Ama Ay Dede, çocukların tekrar güzel olan her şeye inanabilmelerinin Jack Frost tarafından sağlanabileceğini biliyordur. Çünkü Ay Dede onu dünyaya bu amaç için göndermiştir. Jack Frost’un yaşam amacı; “çocukları düşlerinin güzelliğine, güzel şeylere inandıklarında, kötülerin ve kötülüklerin gücünü kaybedeceğine inandırmak ve çocuklara yaşamın her anının keyif ile dolu olduğunu hissettirmektir.”

Gerisini zaten biliyorsunuz ya da filmi izlediğinizde göreceksiniz. Benim size anlatmak istediğim ise filmde anlatılan her şeyin gerçek hayatta nasıl işlediği.

Bizler güzel şeylere inandığımızda tüm olumsuz duygu ve davranışları yok edebilecek gerçek bir potansiyele sahibiz, hele de siz çocuklar bunu çok daha kolay yapabilecek bir yetenek taşıyorsunuz. Bu yeteneğiniz sayesinde başta kendi yaşamlarınızı olmak üzere tüm dünyayı değiştirebilir, gezegeninizi barış ve sevgi enerjileri ile doldurabilirsiniz.

Nasıl mı? Tabi ki aynı Jack Frost gibi yaşam amacınızı bularak.

Hepiniz dünyaya gelirken size çok yakışacak müthiş bir görevle geldiniz. Büyük bir müzisyen, muhteşem bir ressam, dahi bir mühendis, başarılı bir doktor gibi. Tıpkı Jack Frost gibi hepinizin önemli bir vazifesi var. Bunu nasıl bulacağınız ise sizin en önemli hedefiniz olmalı. Sürekli bunu düşünün; “ Benim hayattaki görevim ne?“ “ Neyi gerçekleştirirsem çok mutlu olacağım?“ “Neyi herkesten daha iyi yapabilecek bir yeteneğe sahibim?”

Siz buna odaklandığınız zaman önünüzdeki her engel kolaylıkla ortadan kalkacak, çalışmanız gereken dersleriniz, gireceğiniz sınavlarınız hepsi sizin için bu soruların cevabı olan hazineye giden bir basamak olacaktır. Aradığınız cevap, okuduğunuz bir kitapta, çaldığınız piyanonun tuşlarında, matematik kitabındaki açı ve denklemlerin içinde, bale pabuçlarının ucunda, resim dersindeki boyalarda, fizik ve kimya kitaplarındaki formüllerin arasında ve aklınıza gelmeyecek her yerde gizlenmiş olabilir. Bunu bulmak ancak ve ancak zamanı geldiğinde ve siz buna hazır olduğunuzda mümkün olacaktır. Çünkü her şey gibi bu görevi bulmak da emek isteyen ama bir o kadar da keyifli bir serüvendir.

Size tavsiyem; asla vazgeçmeyin ve sizi hayallerinizden hiç kimsenin vazgeçirmesine izin vermeyin. Unutmayın hayal kurmak için izin almanız gerekmez. Gözlerinizi kapatın ve cevabı bulduğunuz günü hayal edin. Dünyanın en mutlu insanısınız ve en iyi sadece sizin yapabileceğiniz o görevi bulmuşsunuz. Nasıl, hayal etmesi bile güzel değil mi?

Fakat düşlerinizdeki gibi barış ve sevgi dolu bir dünyada, yaşam amacınızı bulmuş en mutlu insan olarak yaşama hayallinizin gerçekleşmeyeceğine  inanırsanız, kazanan Jack Frost değil, öcü olacaktır. Sizi aradağınız cevaba götürecek sihir, her zaman güzel şeyler olacağına inanmanızdır.

Son olarak; kendinizi mutsuz hissettiğinizde başınızı kaldırıp gökyüzüne, Ay Dede’ye bakın. Siz onu görmesenizde o sizi görecektir. Kimbilir Jack Frost gibi size de yardım eder belki.

Sevgi ve Işık ile…….

Servet Yıldız –  Sandalfon Kişisel Gelişim Merkezi Kurucusu

www.sandalfon.com.tr

www.facebook.com/SandalfonKisiselGelisimMerkezi

 

 

begenfbtwittakip

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?