Yavru Kedi Bakımı

Kedi bakmak, son derece meşakkatli bir durum olsa da kişilerin psikolojileri konusunda da oldukça iyileştirici bir etkiye de sahiptir. Günümüzde oldukça fazla sayıda kişi, annesiz yavru kedi bakımı konusunda çeşitli bilgileri edinmek de istemektedir. Bundan dolayı anne nerede sorusunu sormanızda yarar var. Eğer yavrular temiz, bir arada sessiz bir şekilde yatıyorlarsa, karınları da hafifçe şişkin ise anne kedi büyük ihtimal ile bebekleri ile ilgileniyor ve yukarıda saydığımız gayeler doğrultusunda yuvadan uzaklaşmış ve başına kötü bir konum gelmemiş ise (trafik kazası, insan ve hayvan atakları şeklinde.) ne olursa olsun geri dönecektir. Birkaç saat o bölgeyi takip etmenizde yarar bulunmaktadır.

2 aylık yavru kedi bakımı, düşünüldüğünden çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır. Tüm kontrollerinize karşın yavruların öksüz kalmış olduğuna inancınız tam oluşmuş ise bakımları ilgili yapabilecekleriniz şu şekilde detaylandırılabilir. Yavru kediyi elinize almış olduğunuzda hissedeceğiniz ilk şey düşük vücut sıcaklığıdır. Bundan dolayı yavrularda kısa sürede vücut ısısı düşer. Sıcak tutacak bir battaniye içerisine alarak, kedinizi koruyacak bir biçimde korumaya büyük bir özen gösterin. İlk destek olarak birazcık şekerli sudan birkaç damla ağzına damlatabilirsiniz. Bir su bardağına yarım veya 1 tatlı kaşığı bal bu orana yakın bir değer sağlar.

Yavru Kedi Bakımı 1

Yavru kedi bakımı nasıl yapılır? Sorusu, ilk kez yavru bir kediyi sahiplenen kişiler tarafından son derece sık bir şekilde yöneltilmektedir. Bu sebeple de öncelikle bir veterinere görünmek son derece etkili olmaktadır. Hem genel durumunun muayenesi bununla beraber bakım metotlarını detaylı ifade için çoğu veteriner doktor size ücretsiz olarak yardımcı olacaktır. Genel muayenesi yapılmış olduktan, bakım bilgilerini öğrendikten hemen sonra eve götürebilirsiniz. Eğer baytar hekim ek bir öneri getirmemiş ise evde onun bir kutu yatak hazırlayın. Bu gaye ile çok geniş ve çok yüksek olmayan bir karton kutu işinizi görecektir. İçine sıcak kalması gayesiyle bir battaniye koyun. Ufaklığı da hazırladığınız bu yatağın içine yerleştirin. Mümkünse çok ışık almayan sıcak bir oda ufaklık için iyi olacaktır. 4 haftalık olana kadar vücut sıcaklık denetimi en önemli hususlardandır.

Yavru Kedi Bakımı 2

Beslenmede ilk akla gelen pastörize inek sütü kullanımıdır. Fakat inek sütü kediler hem yeteri kadar besleyici değil bununla beraber ishale niçin olabilecek özelliktedir. En ideali rahat hazırlanabilir yavru kedi/köpek süt tozlarından kullanmaktır. Bunu herhangi bir baytar Kliniğinden ya da Pet mağazasından temin edebilirsiniz. Gene aynı yerlerde satılan yavru kedi/köpek biberon setlerinden de almanız gerekmekte. Eğer bunları bulamıyorsanız keçi sütü ufaklıklar için en idealidir.

Yavru Kedi Bakımı 3

Yeni doğmuş yavru kedi bakımı için öncelikle kedinin bakılacağı olan alanın, kedinin rahat bir şekilde yaşayabilmesi için hazırlanması gerekmektedir. Böylelikle yavru kediler çok daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümeleri için son derece önemlidir. Biberon seti ve süt tozunu temin ettiyseniz ilk başlarda biberon ağızlığının açılması gerekiyor. Büyük bir delik açarsanız sütün yavrunun ağzına dolmasına ve nefes alamamasına niçin olacaktır. Biberonu hazırladıktan sonrasında içine almış olduğunuz süt tozunun karışım oranlarına uygun süt hazırlanmış olur. Öteki elinize alacağınız biberon ile yavaşça beslenmeye çalışılır. Biberon ortalama 45 derecelik açı ile tutulmalı ve sıkılmamalıdır. Yavru emebileceği kuvvette sütü çekmelidir. Sizin şişeyi sıkarak yoğun bir tazyikle emzirmeye çalışmamanız gerekir.  Zira sütü akciğerlerine kaçırma riskiniz bulunmaktadır. Tüm uğraşlarınıza karşın ufaklık yemiyorsa bir baytar hekim ile görüşmeniz doğru olacaktır.

 

İskelet Sistemi, İskelet Sisteminin Özellikleri ve Görevleri

İskelet sistemi nedir? Vücuttaki görevi ve özellikleri nelerdir?

mega man

Mega Man mobil cihazlara geliyor!

Herkesin severek oynadığı Mega Man, mobil cihazlardaki yerini alıyor. Peki Mega Man nedir?

Pokemon Go için yeni Pokemonlar geliyor!

Günümüzde oldukça popüler olan Pokemon Go oyunu için yeni Pokemonlar geliyor. Peki Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Tiftik keçisi

Tiftik keçisi ve özellikleri

Tiftik keçisi nasıl bir hayvan türüdür? Türkiye’de tiftik keçisi yetiştiriciliği nerelerde yapılır?

ekvatoral iklim

Ekvatoral iklim ve özellikleri!

Ekvatoral iklim nedir, özellikleri nelerdir? Ekvatoral iklim nerelerde görünür?

süper mario run

Süper Mario Run geliyor!..

Süper Mario Run Iphone ve İpad kullanıcılarıyla buluşuyor!.. Peki Süper Mario nedir?

En son baktıklarımız

Gökkuşağı Dağları

Gökkuşağı Dağları nerede?

Görenlerin ilk bakışta gözlerine inanamadığı ve insana gerçek olmadığı izlenimi veren Gökkuşağı Dağları hangi ülkede?

ilginç bilgiler

Nadir bilinen ilginç bilgiler

Hayatınızda birçoğunu belki de ilk defa duyacağınız ilginç bilgileri sizin için bir araya getirdik…

hindistan cevizi

Neden hindistan cevizi yemeliyiz?

Hindistan cevizinin birçok faydası vardır. Peki faydaları nelerdir ve hindistan cevizi nasıl yenir?

Einstein’dan altın öğütler!

Albert Einstein’ın sözleri ve görüşlerinden, girişimcilik ile ilgili uygulanabilir çıkarımlar! 

ejder meyvesi

Ejder meyvesi nedir?

Ejder meyvesi ilginç yiyecekler arasında yer alıyor. Peki, bu meyvenin yararlarını biliyor musunuz?..

Çınar Ağacı ve özellikleri

Uzun ömürleri ve heybetli görünüşleri ile bilinen çınar ağaçlarının özellikleri nelerdir? Nerelerde yetişir? Kaç türü bulunur?